mapa serwisu
mapa serwisu
Zobacz także:
 

meble kuchenne i zabudowy
rolety
bramy
parapety
szyby i witraże
konserwacja
okucia
klamki i akcesoria
 
Szyby i witraże
 

SZYBY ZESPOLONE

Szyby zespolone są już standardowym elementem każdego współczesnego okna. Dziś ich funkcja nie sprowadza się jednynie do zmniejszenia strat energii cieplnej i ograniczenia przenikania promieniowana UV. W zależności od wybranej opcji szyby zespolone mogą także chronić przed włamaniem, hałasem czy nadmiernym nasłonecznieniem.

Pakiety szybowe ciepłochronne składają się z dwóch szyb, z których jedna to szyba typu Planitherm Ultra z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną). Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równoczesnie zapobiegając przenikaniu ciepła
z pomieszczenia na zewnatrz. W przestrzeni między szybami znajduje się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła.

Zalety:

 • oszczędność energii cieplnej,
 • niższe koszty ogrzewania,
 • optymalna temperatura w pomieszczeniu,
 • wysoka przepuszczalność światła,
 • zmniejszenie przepuszczalności promieniowania UV,
 • ochrona środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Standardowe przeszklenie dla naszej firmy to szkło zespolone Climaplus Ultra U=1,0 z ciepłochronna ramką dystansową SWISSPACER firmy GLASPOL

SZYBY ZESPOLONE BEZPIECZNE I ANTYWŁAMANIOWE

(rysunek do prawej okna)Szyby bezpieczne zapewniają ochronę przed zranieniem wszę-
dzie tam, gdzie ze względu na warunki użytkowania zachodzi niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie narażeni są na skaleczenia (szpitale, szkoły, żłobki, witry-
ny sklepów, duże przeszklenia w domach prywatnych).

Szyby ochronne o zwiększonej odporności na włamanie stosu-
jemy w przypadku gdy chcemy chronić dom. Szyby ochronne to szyby warstwowe klejone ze sobą z zastosowaniem specjalnej foli PVD. Szyby bezpieczne dzielą się na dwa rodzaje:

 • szkło laminowane SGG STADIP - szkło klejone, w przypadku rozbicia kawałki szkła pozostaja przyklejone na foli,
 • szkło hartowane SGG SECURIT - w przypadki rozbicia rozpada się na małe tępokrawędziste kawałki

Szyby antywłamaniowe klasy P4 wytrzymują swobodny spadek kuli stalowej (o masie ponad 4 kg na powierzchnię szyby z wysokości 9 metrów. Inne rodzaje szkła bezpiecznego to szkło typu: VSG, P2, P2, P3, P5, szkło kuloodporne oraz antypożarowe.
 
Nowością w tej grupie szkieł jest szkło odstraszające włamywacza SGG SERCURIT ALARM - połączenie szkła hartowanego z naniesioną na jego powierzchnie spiralą alarmową, która połączona jest z systemem alarmowym. Po uszkodzeniu szyby pętla przewodząca zostaje przerwana i wyzwolony zostaje sygnał alarmowy oraz informacja w centrali alarmowej o zniszczeniu zabezpieczenia.

SZYBY ZESPOLONE DŹWIĘKOCHŁONNE

Ochrona przed hałasem jest jednym z ważniejszych problemów naszego życia. Warunkiem zapewnienia właściwego komfortu, a czasami wręcz zamieszkania w danym pomieszczeniu jest zapewnienie niskiego poziomu hałasu. Jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego jaki jest na zewnątrz, to odnosimy wrażenie, że jest on połowę mniejszy.  Ochrona przed hałasem musi być stosowana wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować źródła hałasu.

Zestawy dźwiękochłonne są zbudowane w oparciu o asymetrię szyb, ich elastyczne połączenia oraz zastosowanie gazów i foli tłumiących w przestrzeni między szybami. Szyby zespolone, w zależności od ich konstrukcji, osiągają izolacyjność akustyczną w granicach Rw=36-53 dB. Polecamy szyby dźwiękochłonne z rodziny Climaplus Silence firmy GLASPOL.

SZYBY ZESPOLONE PRZECIWSŁONECZNE

Od wielu lat projektanci budynków poszukują nowych materiałów na ich elewacje. Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymusił użycie coraz to większej ilości i rozmaitości szkła. Odpowiedzią na postulaty nowoczesnej architektury stały się szkła przeciwsłoneczne.

Używa się ich by poprawić estetykę oraz zredukować niepożądane nagrzewanie się pomieszczeń.

Ze względu na wygląd szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznego dzielimy je na szyby absorpcyjne i refleksyjne. Szyby absorpcyjne są w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony. Stosowane są w celu zmniejszenia przenikania do wewnątrz pomieszczeń energii słonecznej.

Szyby refleksyjne są w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony lub bezbarwne. Powlekane są tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej. Podstawowymi szkłami z grupy Climaplus Solar Control są Antelio, Parsol, Colo-lite

Idealnym przykładem rozwiązanie problemu nadmiernego ogrzewania jest szkło Climaplus 4S "Cztery pory roku" z rodziny szyb firmy GLASPOL.

Latem gdy  nasze domy i mieszkania nagrzewają się nadmiernie szyby "cztery pory roku" chronią przed upałem, pomagają utrzymać orzeźwiającą, niższą temperaturę w pomieszczeniach. Wiosną i jesienią zapewniają zrównoważony komfort ciepła. Solar Factor takiego zestawu przyjmuje wartość 42%, przepuszczalność światła Lt=71%, odbicie światła Lr=12%, współczynnik U=1,1W/m2K.

szyba cztery pory roku:

 • zapewnia pełne wykorzystanie światła słone-
  cznego przez cały rok,
 • zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń,
 • zmniejsza koszty ogrzewania i klimatyzacji,
 • ogranicza kondensację pary wodnej na szybie wewnętrznej,
 • zapewnia niższą przepuszczalność promienio-
  wania UV.

SZKŁO ORNAMENTOWE

Szkło ornamentowe jest szkłem o zmniejszonej przejrzystości wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni. Ma szerokie zastosowanie, ze względu na swoje walory użytkowe i dekoracyjne w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jako na przykład, przeszklenia ścianek działowych i drzwi w różnych miejscach użyteczności publicznej oraz w zestawach termoizolacyjnych. Występując w szerokiej gamie wzorów i kolorów pozwala architektom i użytkownikom na swobodne kształtowanie przestrzeni w budowanych obiektach.

Poniżej przedstawiamy szeroką paletę wzorów szkieł ornamentowych dostępnych w naszej firmie.

 

LEGENDA:

1. Altdeusch bezbarwna
2. Altdeusch brąz
3. Chinchila bezbarwna
4. Chinchila brąz
5. Kathedral bezbarwna
6. Delta bezbarwna
7. Delta brąz
8. Kaszka bezbarwna
9. Mastercare bezbarwna
10. Silvit bezbarwna
11. Silvit brąz
12. Struga deszczu
13. Masterligne
14. Mastercare bezbarwna

Należy pamiętać, aby doboru szkła ornamentowego dokonywać zawsze w oparciu o próbki szkła.

WITRAŻE

Witraż jest elementem osobowości wnętrza, dlatego uważamy, że powinien być indywidualnie dobrany do jego architektury, przestrzeni i wyposażenia. Powinien stanowić ważny element łączący, który przeciętne czyni nieprzeciętnym. Proponujemy Państwu witraże wykonane klasyczną metodą z odpowiedniego szkła ornamentowego połączonego paskami ołowianymi lub miedzianą taśmą Tifaniego. Wszystkie witraże tworzone są od podstaw, dlatego klient ma całkowity wpływ na ich wygląd. W zależności od potrzeb, witraż będzie komponował się swoim wzornictwem do pozostałych elementów ozdobnych całego wnętrza, przyjmując formę począwszy od prostych figur geometrycznych do skomplikowanych całych obrazów wyrażonych szkłem.

Możliwość schowania witraża pomiędzy dwie szyby zespolone, daje nam komfort użytkowania i niweluje ryzyko uszkodzenia lub zabrudzenia, a także duże walory estetyczne sprawią, iż cieszą się one dużym uznaniem w przeszkleniach drzwi, okien, świetlików, doświetli, witryn itp. Szeroka gama wzorów zadowoli każdego klienta i powoli a dobór najlepszego rozwiązania dla siebie.

Jesteśmy przekonani, że każdy klient odnajdzie w naszej ofercie szkieł coś, co w pełni spełni jego oczekiwania odnośnie przeszkleń, zarówno tych estetycznych jak również technicznych. Pamiętajmy o tym, iż w dzisiejszych czasach szkło to nie tylko ozdoba, ale i produkt spełniający odpowiednie funkcje użytkowe.

     
     

 
Na skróty
 

 
Polecamy
  
"GARTFEN" Edward Skiba 44-240 Żory - Osiny, ul. Szkolna 27 | tel. 032 435 - 33 - 88 | fax. 032 434 - 43 - 08 | biuro@gartfen.com.pl
 
copyright (c) Gartfen - Edward Skiba projekt i wykonanie: bilik.pl